W niedzielę 4 września 2022r. w Gminie Uścimów odbyły się Dożynki Powiatu Lubartowskiego.

Naszą Gminę reprezentowali: Wójt Marek Kubik, Zastępca Wójta Małgorzata Jaksim, radni, Koła Gospodyń Wiejskich z Zabiela i Brzeźnicy Leśnej, pracownicy i mieszkańcy.

IMG 20220904 124439370 HDR

Z rąk Starosty Powiatu Lubartowskiego Ewy Zybała i Wójta Gminy Uścimów Elizy Smoleń rolnicy z terenu Naszej Gminy Państwo Monika i Mariusz Misiak otrzymali statuetkę i dyplom „Wzorowego Rolnika Powiatu Lubartowskiego”.

Podczas dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych. Wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Leśniczanki” z Brzeźnicy Leśnej zdobył zaszczytne III miejsce. „Leśniczanki” wystąpiły również w części artystycznej dożynek. Występ ich wzbudził duże zainteresowanie i został nagrodzony gromkimi brawami.

Swoje miejsce w trakcie dożynek mieli też wystawcy z własnymi produktami regionalnym. Gminę reprezentowało  Koła Gospodyń Wiejskich z wsi Zabiele. W specjalnie przygotowanym namiocie panie częstowały chętnych pysznymi regionalnymi potrawami, przygotowanymi specjalnie na dożynki. Z bogatego menu każdy mógł wybrać coś dla siebie, pięknie przygotowane stoisko cieszyło się dużym powodzeniem.

link do galerii foto...